نحوه ساخت حروف فلرزی و لامپ لاسوگاسی

حروف فلزی

تابلو فلزی به دو صورت بانور و بدون نور قابل اجراست ، به علت اینکه فلز نمی تواند نور را از خود عبور دهد این تابلو معمولا در مکان هایی که نیاز به نور ندارند نصب می شود اما اگر بخواهید از نور برای تابلوی تبلیغاتی خود بهره ببرید این حروف به شکل حروف برجسته نور اندریک یعنی نور از پشت ساخته می شوند ،  در این صورت نور لامپ های اس ام دی از پشت حروف بر روی زمینه تابیده می شود و جلوه زیبایی برای تابلوی تبلیغاتی شما به ارمغان می آورد .

نحوه ساخت تابلو فلزی :

مرحله اول : مانند طراحی سایر حروف برجسته ، برای ساخت تابلو حروف فلزی نیز ابتدا حروف مدنظر مشتری توسط نرم افزارهای کامپیوتری طراحی می شود و فونت و ضخامت حروف مشخص می گردد .

مرحله دوم : در این مرحله برش طرح حروف برجسته  با استفاده از CNC  از روی طرح یا توسط پلات گرفتن انجام می پذیرد ، می توان این مرحله را توسط قیچی دستی نیز انجام داد اما استفاده از قیچی دستی سبب ایجاد لبه های خش دار و برنده می شود در صورتی که دستگاه برش لیزری این عمل را به آسانی و با لبه های صاف ظرف مدت کوتاهی به انجام می رساند .

مرحله سوم :  پس از برش حروف برجسته فلزی ، نوبت به آماده سازی لبه های یک تا چهار سانتی متری و چسباندن لبه ها به دور طرح برش خورده می رسد . در حروف برجسته گالوانیزه برای لبه کاری و چسباندن لبه کار بر روی طرح از قلع استفاده می شود اما اگر بخواهیم از رنگ های کوره ای بهره ببریم برای چسباندن لبه بر روی بدنه حروف می بایست از زرجوش استفاده کنیم .

حالا چرا زرجوش ؟

علت این امر آن است اگر از زرجوش استفاده نشود در حین حرارت دهی در کوره لبه از رویه جدا می شود .

پس از چسباندن لبه ها بر روی بدنه حروف ، نوبت به سمباده زنی دور حروف و از بین بردن لبه های تیز و برنده می رسد که این کار یا توسط دستگاه صورت می پذیرد و یا توسط برس های سیمی یا سنباده های نرم توسط دست تابلوساز انجام می گیرد .

مرحله چهارم : حروف برجسته فلزی که از نوع حروف استیل ساخته می شوند نیاز به رنگ ندارد اما اگر از سایر متریال ها استفاده کرده اید در این مرحله از کار نوبت به رنگ آمیزی حروف یا به اصطلاح استروک دادن حروف می رسد .

منظور از استروک دادن چیست ؟

استروک دادن یعنی استفاده از لایه ای اضافی بر روی لایه اصلی 

سپس آینه کاری کردن یا همان گالوانیزه انجام می پذیرد . حروف برجسته فلزی قابل پیاده سازی در رنگ های متنوع می باشند ، پس از ساخت حروف در کارگاه تابلوسازی ، حروف با استفاده از تینر شسته می شوند و با بهره گیری از رنگ های پلی اورتال رنگ آمیزی می شوند .

مرحله پنجم  : اگر می خواهید تابلو فلزی با نور داشته باشید در این مرحله نوبت به نوردهی حروف برجسته فلزی می رسد . در این مرحله از کار ، لامپ های اس ام دی در یک فضای خالی مابین زمینه و حروف گنجانده می شوند که پس از روشنایی لامپ های اس ام  دی نور به سطح حروف تابیده شده و یک تابلوی تبلیغاتی زیبا به نمایش می گذارد .

مرحله ششم  : نصب تابلو در محل و انتقال اضافات به پشت کار و برطرف سازی عیوب می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پشتیبانی فروشگاه