مهمترین اس ام دی ها در تابلوسازی

انواع اس ام دی

|خلاصه ای از مطالب ویدئو|

سلام

قصد داریم امروز در مورد حرف های برجسته و  انواع آنها صحبت کنیم و یکی از شاخصه های اصلی در این حروف ها وجود دارد اس ام دی های موجود در آن است که به دسته های مختلف (خطی ، ریسه ای ، بلوکی) تقسیم می شوند.

در مورد این مسئله متاسفانه آموزش و مبحث بسیار ناچیز است. پس تجربه ۱۲ ساله این مجموعه و مبادله دانش دیگر تابلوسازان می تواند زمینه ساز این آموزش و دیگر ویدئوهای آموزشی در آینده باشد.

اولین موضوع در مورد smdها که قبلا هم عرض شد این ست که به ۳ دسته بلوکی ، خطی و ریسه ای تقسیم می شوند. که smd ریسه ای نیز به دو دسته زیگزاگی و معمولی قابلیت تقسیم شدن دارد که با متراژ ۵ متر و بالاتر قابل عرضه در بازار می باشد.

هر کدام از این smdها در حروف برجسته مناسب شرایط خاص خود هستند. موضوع اصلی که برای انواع smdها مطرح ست که به ۳ شکل ۱۲ ، ۲۲۰ و ۲۴ ولت و حتی دیگر ولتاژ ها تقسیم می شوند.

ممکن ست در مورد بلوکی ها در ایران صدق نکند اما در مورد ریسه ای ها و خطی ها قابل یافت ست. به علت استفاده زیاد تابلوسازان از ترانس های ۱۰ آمپر ۱۲ ولت ، جامعه هدف ما در آموزش ، با smdهای ۱۲ ولت خواهد بود.

تمام smdها دارای چیپ  می باشد. یکی از قدیمی ترین چیپ در بین تابلوسازان چیپ ۵۰۵۰ می باشد که دارای دوام و نور بالا است. به همین خاطر شرکت های تولید کننده زیادی از این چیپ ها در smdهایشان برای عرضه در بازار استفاده می کنند.

چیپ هایی که الان در صنف تابلوسازی مورد استفاده قرار می گیرد و به شهرت رسیده است ، چیپ های مشابه ۵۰۵۴ می باشد. در مورد چیپ smdهای خطی می توان آن را به چیپ های ۲۸۳۵ ، ۴۰۱۴ ، ۵۶۳۰ ، ۶۷۳۰ ، ۸۵۲۰ تقسیم کرد. البته باید عرض کرد چیپ های مختلف دیگری در این smdها موجود می باشد.

smdهای بلوکی در بازار تقسیم شده به ۲ مقاومت ، ۳مقاومت ، و… در مورد اینکه چه تعداد مقاومت بر روی smdهای بلوکی مطلوب ست در آینده صحبت خواهیم کرد اما چیزی که حائز اهمیت در مقاومت هاست ، چیپ هایی ست که در بین این مقاومت ها کار شده و مدارهای متفاوتی نسبت به دیگری دارند.

پس شناخت کیفیت خوب smd صرفا با تعداد مقاومت نیست و عوامل دیگری مانند چسب پشت ، سیم مسی و… نیز می تواند در آن دخیل باشد. دیگر عاملی که در حوزه لایتینگ بسیار موثر ست شناخت آب و هوایی که تابلو در آن اجرا و نصب میشود. هدف ما در این اموزش ها تبلیغ برند و مارک خاصی نیست  و صرفا آشنایی بیشتر با این ملزومات برای استفاده بهینه در صنعت تابلوسازی خواهد بود./

برای آشنایی بیشتر با انواع اس ام دی ها می توانید به پیج ها سر بزنید

https://www.instagram.com/lavazem_tablo_ilia/

منتظریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پشتیبانی فروشگاه