ساخت حروف برجسته

ملزومات تابلوسازی
انواع تابلو حروف برجسته

 امروزه انواع تابلو حروف برجسته در بین مشتریان خرید تابلو از طرفداران زیادی بر خوردار است به گونه ای که می توانیم بگوییم انواع تابلو های حروف برجسته از پر طرفدار ترین تابلو های تبلیغاتی موجود در بازار بشمار می آید.

با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی دستگاه هایی در صنعت تابلوسازی ورود یافتند  که به ساخت حروف برجسته کمک می کنند . این تحول در دنیای تابلو های تبلیغاتی رشد چشم گیری به وجود آورد . ساخت انواع تابلو حروف برجسته سبب ایجاد نو آوری و خلاقیت های خاص و همین طور جدید گردید . یکی از مزایای مهم این رویداد این است که موجب شد تا تبلیغات کاراتری بتونیم داشته باشیم . ما در این مقاله  به بررسی نمودن انواع تابلو حروف برجسته خواهیم پرداخت.

چلنیوم حاشیه دار

این نوع تابلو از حروف برجسته ی چلنیوم ساخته شده است که جنس آن از پلکسی گلاس، حاشیه ی آن از پلکسی و سرتا سر لبه از چلنیوم می باشد. این تابلوها به روی انواع سنگ، کامپوزیت، MDF، چوب و PVC قابل اجرا می باشد.

چلنیوم پلکسی دوبل

یکی از انواع تابلو حروف برجسته تابلوی چلنیوم پلکسی دوبل می باشد. جنس این تابلو از پلکسی گلاس، دور تا دورش از چلنیوم و با یک پلکسی اضافه به روی کار در رنگ های مختلف و از جنس پلکسی می باشد. معمولا برای این کار رنگ مشکی کاربرد بیشتری دارد. این تابلوها به روی انواع سنگ، چوب، کامپوزیت، PVC و MDF قابل اجرا می باشد. این تابلوها با داشتن مرکز تیره و حاشیه ی نورانی هم در شب و هم در روز نمای خوبی خواهد داشت.

تابلوهای حروف برجسته ی پلاستیک سه بعدی وکیوم

تابلوهای پلاستیک سه بعدی وکیوم یکی دیگر از انواع تابلو حروف برجسته است. این تابلو جزء جدیدترین تابلوها در صنعت های تابلوسازی می باشد. این تابلوها به علت تنوع رنگ، مدل، نوردهی و ظاهر فانتزی که می شود به آن داد با تابلوهای حروف برجسته ی چلنیوم رقابتی تنگاتنگ را ایجاد کرده است. ساخت این تابلوها با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام شده و نسبت به قبل در کوتاه ترین زمان انجام می گیرد.

حروف برجسته چلنیوم:

حروف برجسته چلنیوم از  دو قسمت تشکیل شده است که جنس روی آن به طور معمول از پلاکسی گلاس و تیغه آن نیز از چلنیوم می باشد . به داخل حروف نیز لامپ های LED و یا SMD قرار داده می شوند . چلنیوم آلیاژی از آلومینیوم است که از مقاومت  بالایی نیز برخوردار است .

چلنیوم آلیاژی نیز از آلومینیوم و استیل بوده که ویژگی های هر دو را شامل می شود که دارای وزنی سبک همانند آلومینیوم و دارای قدرت و نیز زیبایی خاص همانند استیل است . این تابلو ها مقاوم در ر برابر زنگ زدگی هستند و نیز در مقایسه با تابلو های حروف برجسته پلاستکی از ماندگاری بیشتری دارند . این تابلو ها در اثر گذر زمان رنگشان تغییر نخواهد کرد . این نوع تابلو ها تنوع زیادی دارند . برای مثال چلنیوم پانچ و یا الماسی ، چلنیوم کریستال ، پلاکسی دوبل و … می باشد.

چلنیوم ستاره ای

چلنیوم ستاره ای نیز یکی از انواع تابلو حروف برجسته می باشد. تفاوتی که این تابلو با نوع معمولی آن دارد، تفاوت در نمای درخشان و ستاره ای آن می باشد. نور SMD که داخل حروف برجسته قرار دارد با شکست از تابلو به چشمان بیننده ساطع می شود. این نور ملایم می تواند در عین چشمک زن بودن، عابران را به خود جذب نموده و جلوه فوق العاده ای را از خود نمایان سازد.

حروف استیل

این تابلو در طرح های خش دار، ساده، براق و مات موجود است. نوع بگیر آن کیفیت مرغوبی نداشته و برای ساختن تابلوهای تبلیغاتی مناسب نمی باشد. چنانچه قصد دارید برای مغازه ی خود از تابلوهای استیل تبلیغاتی سفارش دهید، از نوع استیل نگیر استفاده نمایید. چرا که این نوع از دوام و مرغوبیت بالاتری برخوردار است.حروف استیل از دیگر انواع تابلو حروف برجسته است. جذابیت طبیعی و ذاتی و خاصیت ماندگاری آن باعث کاربرد زیاد آن شده است.

گفتنی است تابلوی استیل لبه ی پانچ همانند تابلوی حروف استیل برجسته بوده و تنها تفاوتی که این دو تابلو با هم دارند در نمای ستاره ای آن و همچنین لبه ی پانچ شده ی آن است.که می تواند با اصابت نور، برقی ملایم و چشمک زن ایجاد نماید که همه ی افراد به سمت و سوی کسب و کارتان سوق داده می شوند. از صفحات استیلی که ضد زنگ است در رنگ های براق و مات برای ساختن تابلو ی استیل لبه پانچ استفاده می شود. این ورق ها دو نوع دارد. نوع بگیر آن که به وسیله ی آهنربا جذب می گردد و نوع نگیر آن که به وسیله ی آهنربا جذب نمی گردد.

جنس این حروف برجسته از آلیاژ آهن و همین طور کربن است . مقاومت این تابلو در برابر گرما و سرما بسیار بالا بوده و در هر موقعیتی از مناطق سردسیری گرفته تا مناطق بسیار گرم قابلیت اجرا دارد . حروفی که از این نوع استیل ساخته شده است بطور معمول بر روی پایه نصب شده تا از زمینه خود تابلو فاصله داشته باشد چون استیل نور را از خودش عبور نمی دهد .

تابلوی حروف برجسته ی فلزی لبه پانچ ۲ طبقه

صفحاتی که در ساخت این تابلو به کار می رود از رینگ آهن و ورق پلاکسی برای طبقه ی پایین است. در پشت کار از ورقه های پی وی سی به کار می رود و نورپردازی حروف آن نیز در ۲ رنگ پیاده سازی شده است. در قسمت رو و پشت صفحه ی میانی از لامپ هایی با نام SMD استفاده می شود. برای رنگ آمیزی آن نیز از رنگ های روغنی، الکترو استاتیک و کوره ای می توان استفاده نمود.

تابلوی حروف برجسته وکیومی :

تابلو حروف برجسته وکیومی به دلیل مراحل کار خود از دیگر انواع این تابلو ها کمی گرانتر است . این تابلو بسیار زیبا و مجذوب کننده است  و از مزایای آن می توان به قابلیت ترکیب شدن با تابلو های دیگر از جمله پلاستیک و چلنیوم اشاره نمود . تفاوت عمده تابلو های حروف برجسته ویکومی با تابلو های پلاستیکی و همین طور چلنیوم در رویه آن می باشد ، در این تابلو رویه تابلو به صورت وکیومی و شکل دهی شده است که زیبایی این تابلو را می تواند چند برابر کند .

تابلوی حروف برجسته لاسوگاسی :

تابلوهای حروف برجسته تابلوی لاس وگاسی از جذاب ترین تابلو ها است و از درخشندگی فوق العاده زیادی برخوردار است . نام دیگر آن تابلوز لنز لایت است . این تابلو ها را اغلب در پارکها و شهر بازیها و می توانید مشاهده کنید . تابلوی لاس وگاسییک نوع تابلوی فلزی هستند که به دلیل تعبیه لامپهای گوناگون ، درخشندگی زیادی دارد .

تابلوی حروف برجسته لبه سوئدی :

این تابلو شباهت زیادی با تابلو چلنیوم دارد اما تفاوت عمده آن ها این است که در تابلو چلنیوم جنس تیغه یا لبه از ورق چلنیوم است و رویه از پلکسی استفاده می شود اما در این تابلو جنس تیغه از آلومینیوم و رویه پلکسی است .

تابلوی حروف برجسته فلزی :

در این نوع از تابلوها  تیغه و رویه حروف بصورت فلزی می باشد که توسط دستگاه لیزری بهم جوش داده می شوند .

با ایلیا لایت همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پشتیبانی فروشگاه